Inwestycje 18 lipca 2022

Blisko 6,3 mln. zł na inwestycje w obiekty oświatowe.

Blisko 6,3 mln. zł na inwestycje w obiekty oświatowe.

Gmina Krobia uzyskała kolejne środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Tym razem nabór był dedykowany dla gmin, w których funkcjonowały państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej tzw. PGR-y.
Dofinansowanie w kwocie ponad 3,3 mln zł przeznaczone będzie na termomodernizację obiektów w Pudliszkach, tj. budynku szkoły podstawowej (tzw. starej szkoły) oraz budynku przedszkola samorządowego przy ulicy Szkolnej. W ramach tych inwestycji planuje się przede wszystkim ocieplenie ścian zewnętrznych oraz dachów, częściową wymianę stolarki, przystosowanie budynków dla potrzeb osób niepełnosprawnych, przebudowę i remont pomieszczeń i dojść do budynku oraz tarasu. Wykonanie termomodernizacji obniży koszty utrzymania budynków oraz w dużej mierze ograniczy tzw. niską emisję, co z kolei przyczyni się do ochrony środowiska naturalnego. Niemniej ważnym aspektem jest również poprawa estetyki mocno zdegradowanych pod względem technicznym elewacji obu budynków.
Z kolei dofinansowanie w kwocie 3 mln zł przeznaczone jest na budowę hali sportowej przy szkole podstawowej w Gostkowie, prowadzonej przez Edukacyjny Związek Międzygminny Gostkowo-Niepart, który tworzą samorządy Gmin Krobia i Miejska Górka.
W ramach tego zadania powstanie obiekt sportowy wymiarach 24 m x 44 m o nawierzchni z trawy sztucznej lub poliuretanu z polem gry 20 m x 40 m. Przy hali zlokalizowane zostanie zaplecze, składające się z dwóch szatni z węzłami sanitarnymi oraz innych pomieszczeń niezbędnych do funkcjonowania hali. Obiekt będzie wykorzystywany głównie na lekcjach wychowania fizycznego przez uczniów, natomiast po godzinach funkcjonowania szkoły obiekt wykorzystywany będzie przez mieszkańców okolicznych miejscowości.

Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze pzgomaz