OSP 28 maja 2018

Dominatorzy z Sułkowic

Strażacy ochotnicy z Sułkowic zwyciężyli w dwóch z trzech kategorii podczas Miejsko-Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych, które 27 maja odbyły się na stadionie sportowym w Pudliszkach. W tegorocznej rywalizacji jednostek OSP z terenu gminy Krobia zmierzyło się 19 drużyn, w tym 13 męskich drużyn pożarniczych, 5 męskich młodzieżowych drużyn pożarniczych oraz 1 żeńska młodzieżowa drużyna pożarnicza. Wszystkie zespoły rywalizowały w dwóch konkurencjach - w sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym. Warto w tym miejscu podkreślić, że drużyny młodzieżowe startowały w zawodach wg. regulaminu CTiF czyli regulaminu Międzynarodowego Komitetu Technicznego Prewencji i Zwalczania Pożarów, który wymaga od zawodników nie tylko sprawności fizycznej, ale również niemałej wiedzy pożarniczej. Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja pod przewodnictwem asp. sztab. Sebastiana Kasperkowiaka, powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Gostyniu bryg. Tomasza Banaszaka. Po blisko czterech godzinach sportowo-pożarniczych zmagań oraz zsumowaniu punktów ze sztafety i ćwiczenia bojowego, w grupie żeńskich młodzieżowych drużyn pożarniczych pierwsze miejsce zajęły dziewczęta z OSP Gogolewo, które nie miały w tym dniu rywalek. Wśród męskich młodzieżowych drużyn pożarniczych najlepiej spisała się I drużyna OSP Sułkowice, za którą uplasowały się odpowiednio MDP: Pudliszki, Krobia, Sułkowice II i Domachowo. Jak zawsze najwięcej emocji wzbudziła jednak rywalizacja drużyn seniorskich. W tym przypadku na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna OSP Sułkowice, która zwyciężyła w zawodach po raz trzeci z rzędu i otrzymała na własność puchar przechodni. Drugie miejsce wywalczył II zespół OSP Gogolewo, a trzecie strażacy ochotnicy z Bukownicy. Kolejne miejsca zajęli natomiast druhowie OSP: Gogolewo I, Stara Krobia, Ziemlin, Wymysłowo, Żychlewo, Posadowo II, Chwałkowo, Posadowo I, Pudliszki, Domachowo (DNF). Na zakończenie zawodów najlepsze drużyny otrzymały puchary i nagrody rzeczowe, które wręczyli im: Przewodniczący Rady Miejskiej w Krobi Łukasz Kubiak, Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Krobi Jan Duda oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu Andrzej Małecki.

Opublikował: Adam Sarbinowski kontakt: zk@krobia.pl ostatnia zmiana: 2018-05-28 20:59:35