Fundusz miejski po raz piąty

17 września 2018 Samorząd przeciwny likwidacji przejazdów

Samorząd przeciwny likwidacji przejazdów

Burmistrz Krobi negatywnie ustosunkował się do propozycji likwidacji przejazdów kolejowych na drogach gminnych pomiędzy Pudliszkami i Ziemlinem oraz na drodze powiatowej Krobia – Chwałkowo, przedstawionej przez PKP w związku z planowaną przebudową linii kolejowej na odcinku Ostrów Wlkp. – (Krotoszyn) – Leszno – Głogów. Zdaniem Sebastiana Czwojdy szczególnie niezrozumiała jest planowana likwidacja przejazdu na drodze Krobia – Chwałkowo, która stanowi jeden z ważniejszych szlaków komunikacyjnych na terenie gminy Krobia.

11 września 2018 Takich trzech, jak ich dwóch, nie ma ani jednego!

Takich trzech, jak ich dwóch, nie ma ani jednego!

Współpraca pomiędzy Gminą Krobia a jej partnerem - Gminą Révfülöp, wraz z upływem czasu nieustannie się rozwija i przybiera coraz to nowe formy. Wszelkich starań w zacieśnianiu polsko-węgierskiej przyjaźni dokładają zarówno przedstawiciele krobskiego samorządu, jak i władze nadbalatońskiej gminy.

11 września 2018 Ostatnie dni na złożenie wniosku

Ostatnie dni na złożenie wniosku

Gmina Krobia informuje, że wnioski o oznakowanie w 2018 roku pamiątkowymi tablicami mogił Powstańców Wielkopolskich, znajdujących się na cmentarzach na terenie gminy Krobia, przyjmowane będą do 18 września br.

10 września 2018 Przejazdy kolejowe do likwidacji

Przejazdy kolejowe do likwidacji

W związku z trwającymi pracami projektowymi dotyczącymi przebudowy linii kolejowej nr 14, 815, 816 na odcinku Ostrów Wlkp. – (Krotoszyn) – Leszno – Głogów, Polskie Koleje Państwowe oraz działające na ich zlecenie Biuro Projektowe Wilk Projekt Tomasz Wilk, zapraszają do konsultacji w sprawie likwidacji przejazdów kolejowych na ww. trasie. Zebrane opinie będą jedną z wytycznych dla dalszych prac projektowych nad przebudową ww. linii kolejowej.

05 września 2018 Wyłowił puchar burmistrza

Wyłowił puchar burmistrza

26 sierpnia, już po raz 20-ty, miłośnicy wędkowania przystąpili do rywalizacji o Puchar burmistrza Krobi. Tegoroczne zawody, których organizatorem było Stowarzyszenie Wędkarskie "Syrenka" w Pudliszkach, odbyły się na zbiorniku przy dawnej cegielni w Pudliszkach, a do spławikowych zmagań przystąpiło 27 zawodników, w tym 3 juniorów.

03 września 2018 Uczcili ofiary II wojny światowej

Uczcili ofiary II wojny światowej

1 września 1939 roku, o godz. 4:45, rozpoczął się największy konflikt zbrojny w historii świata - II wojna światowa. Samoloty zbombardowały Wieluń, pancernik Schleswig-Holstein ostrzelał polską składnicę wojskową na Westerplatte, a niemiecka piechota zaatakowała budynek Poczty Polskiej w Gdańsku.

30 sierpnia 2018 Masz problem z przemocą?

Masz problem z przemocą? "Partner" jest właśnie dla Ciebie!

Do 31 sierpnia br. trwa nabór uczestników programu korekcyjno-edukacyjnego "Partner", realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Program skierowany jest do osób stosujących przemoc w rodzinie, a jego głównym celem jest powstrzymanie zachowań agresywnych u jego uczestników, rozumianych jako działanie intencjonalne.

09 sierpnia 2018  Fundusz miejski po raz piąty

Fundusz miejski po raz piąty

Po raz kolejny zapraszamy mieszkańców Krobi do udziału w pracach nad projektem budżetu. Wzorem funduszu sołeckiego, który funkcjonuje w naszym samorządzie od 9 lat, w tegorocznym projekcie uchwały budżetowej, na 2019 rok, zaplanowano wyodrębnienie kwoty 45 tys. zł, która przeznaczona będzie mogła być na różne przedsięwzięcia realizowane bezpośrednio w mieście Krobi

01 sierpnia 2018 Powstanie Warszawskie - pamiętamy!

Powstanie Warszawskie - pamiętamy!

Powstanie Warszawskie, mimo lokalnego charakteru walk, nie było tylko wydarzeniem regionalnym, ograniczającym się do jednego miasta. Żołnierze walczyli nie tylko o Warszawę, ale przede wszystkim podjęli się ostatecznej próby boju o ocalenie całego kraju. Pomimo, iż zdania wielu osób, w tym historyków, na temat sensu i przebiegu Powstania są od lat podzielone, nikt jednak nie może odmówić bohaterstwa, poświęcenia i determinacji wszystkim Tym, którzy idąc w bój o wolną Polskę, gotowi byli rzucić „na stos swój życia los”. W związku z obchodami 74.rocznicy Powstania Warszawskiego, o godz. „W”, a więc godz. 17:00, o której ono wybuchło, uruchomione zostaną syreny alarmowe na terenie gminy Krobi. Słysząc ich dźwięk przystańmy i oddajmy hołd Powstańcom Warszawskim!

24 lipca 2018 „Pod jednym dachem” i gołym niebem w Potarzycy

„Pod jednym dachem” i gołym niebem w Potarzycy

22 lipca Gościniec w Potarzycy po raz kolejny otworzył swoje „bramy” dla mieszkańców gminy Krobia. W ramach projektu „Pod jednym dachem w Potarzycy”, realizowanego przez Gminę Krobia ze środków VIII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”