Aktualności 20 grudnia 2022

Gmina Krobia z europejską nagrodą!

Gmina Krobia z europejską nagrodą!

Gmina Krobia doceniona została przez międzynarodową komisję konkursową Europejskiego Stowarzyszenia Rozwoju i Odnowy Wsi ARGE za szczególne osiągnięcia w wielu dziedzinach rozwoju wsi.
Przypomnijmy, że w październiku br. zagraniczne jury ekspertów ARGE odwiedziło gminę Krobia by m.in. zapoznać się z realizowanymi na jej terenie inicjatywami. Wyniki wizytacji początkowo miały zostały ogłoszone wiosną 2023 roku, jednak ku zaskoczeniu stało się to wcześnie niż zakładano. Tym samym możemy już dziś podzielić się dobrą wiadomością. Gmina Krobia otrzymała srebrną Europejską Nagrodę Odnowy Wsi za szczególne osiągnięcia w wielu dziedzinach rozwoju wsi. Według opinii europejskich jurorów: „Gmina Krobia imponuje, jako środowisko o wyjątkowo wysokim zaangażowaniu społecznym i bogatym życiu kulturalnym. W gminie tej kultywowana jest tradycja unikalnej kultury biskupiańskiej. Przez aktywne uczestnictwo w pracach Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi gmina włącza się również we współpracę ponadgminną i transgraniczną. Mając na celu rozwój społeczno-gospodarczy, społeczność gminy licząca 12 000 mieszkańców koncentruje się na transferze wiedzy i kulturze, tworząc do tego odpowiednie ramy strukturalne takie, jak Lokalne Centrum Popularyzacji Nauki Edukacji i Innowacji, Krobskie Centrum Usług Społecznych, Gminne Centrum Kultury i Rekreacji, Centrum Edukacyjno-Biblioteczno-Kulturalne KROB_KULT. Społeczność gminy Krobia jest zorientowana na dobro wspólne i integrację społeczną (…)”. W tegorocznej edycji konkursu, zatytułowanej „Budowanie Mostów”, udział wzięło 21 gmin z Europy, w tym 2 polskie - Krobia i Popielów (woj. opolskie). Zwycięzcą konkursu została gmina Stadtschlaining w Austrii.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, organizacjom pozarządowym, instytucjom i lokalnym przedsiębiorcom, którzy uczestniczyli w prezentacji Gminy Krobia, a na co dzień angażują się w działalność podnoszącą jakość życia na terenie gminy.Opublikował: Maciej Smektała kontakt: maciej@krobia.pl ostatnia zmiana: 2022-12-20 06:25:54
Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze pzgomaz