Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz
Komunikaty 30 kwietnia 2020

Możesz wspomóc szpital, ZOL i domy pomocy społecznej w powiecie gostyńskim

Możesz wspomóc szpital, ZOL i domy pomocy społecznej w powiecie gostyńskim

W związku z pandemią koronawirusa wsparcia potrzebuje m.in. wiele placówek ochrony zdrowia i pomocy społecznej w naszym kraju. Wśród nich są również szpital i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Gostyniu oraz Domy Pomocy Społecznej w Chumiętkach, Chwałkowie, Rogowie i Zimnowodzie, czyli placówki całodobowe powiatu gostyńskiego. Podmioty te wesprzeć można min. za pośrednictwem systemu WdS (Wsparciedlaszpitala.pl).

Czym jest Wsparciedlaszpitala.pl ?

To przygotowana m.in. przez naukowców związanych z poznańskim Uniwersytetem Ekonomicznym platforma, która ma koordynować pomoc dla polskich szpitali, a teraz także DPS-ów, w dobie pandemii koronawirusa. Łączy potrzebujące placówki z darczyńcami za pośrednictwem koordynatorów. Szpitale i DPS-y na bieżąco uzupełniają swoje listy potrzeb, a koordynatorzy przez kontakt z darczyńcami dbają o ich zapewnienie.

Jak można pomóc?

Żeby sprawdzić, jakie są potrzeby szpitali i domów pomocy społecznej z okolicy należy wejść na stronę: Wsparciedlaszpitala.pl i kliknąć w baner: "Poznaj aktualne potrzeby szpitali!". Dalej logujemy się za pomocą danych "gościa" (nazwa użytkownika: gosc@wsparciedlaszpitala.pl; hasło: guest123) lub tworzymy własne konto, a następnie wybieramy konkretne placówki. Dzięki Platformie możliwy jest także bezpośredni kontakt z koordynatorem wspierającym konkretny szpital czy dom pomocy społecznej, który pomoże nam organizacyjnie w zbiórce.