Sport 22 czerwca 2018

Sportowe Dni Krobi

Tegoroczne Dni Krobi upłynęły nie tylko pod znakiem muzyki i dobrej zabawy, ale również sportu. Prócz Miasteczka Sportu, które 17 stanęło na krobskim boisku, dzień wcześniej mieszkańcy gminy mogli sprawdzić się w różnych dyscyplinach sportowych. Kort w Chwałkowie był areną zmagań tenisistów, którzy rywalizowali w deblu. W turnieju udział wzięło 5 par, a miejsca na podium zajęli:
I miejsce – Ryszard Gruetzmacher, Mariusz Juskowiak,
II miejsce – Włodzimierz Giszczyński, Mariusz Rzepka
III miejsce – Tomasz Gruetzmacher, Zenon Kaczmarek
Na kompleksie sportowym Orlik w Krobi odbył się z kolei turniej streetballa (ulicznej koszykówki). Do rozgrywek przystąpiły 4 drużyny, rywalizujące systemem "każdy z każdym". Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanęli Kamil Matuszewski i Mikołaj Jankowiak, za którymi, na kolejnych dwóch miejscach, uplasowały się odpowiednio pary: Mikołaj Jakubowski i Robert Musialski oraz Miłosz Papmel i Tomasz Papmel. Boisko do siatkówki plażowej przy Szkole Podstawowej w Krobi było natomiast miejscem zmagań siatkarzy. W turnieju udział wzięło 6 par, zarówno męskich, jak i mieszanych. Rozgrywki zwyciężyła para Maksymilian Duda, Damian Wenderski, II miejsce wywalczyli Jan Jurkowski i Mikołaj Nele, a na trzecim miejscu uplasował się duet Szymon Kubas, Anna Rejek. 16 czerwca rywalizowali również miłośnicy sportów siłowych, którzy zmierzyli się w IV Powiatowych Zawodach w Wyciskaniu Leżąc o Puchar Burmistrza Krobi. Do rywalizacji stanęło 24 zawodników, podzielonych na kategorie ze względu na wiek i wagę. Ostatecznie najlepsze wyniki osiągnęli: