Aktualności 17 stycznia 2019

W piątek i sobotę żałoba narodowa

W piątek i sobotę żałoba narodowa

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podjął decyzję o dniu żałoby narodowej, która będzie następstwem tragicznej śmierci prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek 14 stycznia w wyniku ran, zadanych mu dzień wcześniej przez nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sprawie żałoby narodowej Kancelaria Prezydenta RP wydała komunikat, w którym możemy przeczytać:

"W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Prezydent RP Andrzej Duda skierował do kontrasygnaty Prezesa Rady Ministrów rozporządzenie w sprawie wprowadzenia żałoby narodowej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Żałoba będzie obowiązywać od piątku od godziny 17:00, to jest od momentu, w którym nastąpi wyprowadzenie trumny do Bazyliki Mariackiej w formie pochodu ulicami miasta, do soboty do godziny 19:00. W czasie żałoby narodowej flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztu".

Na znak żałoby narodowej opuszczona została również flaga na krobskim ratuszu.Opublikował: Maciej Smektała kontakt: maciej@krobia.pl ostatnia zmiana: 2019-01-17 21:47:21