Aktualności

22 stycznia 2024 Rewitalizacja Wyspy Kasztelańskiej doceniona przez ekspertów.

Rewitalizacja Wyspy Kasztelańskiej doceniona przez ekspertów.

XIII edycja konkursu „Najlepiej zagospodarowana przestrzeń publiczna w Wielkopolsce”, organizowanego przez Oddział TUP w Poznaniu, została zakończona. Zgodnie z regulaminem konkursu składanie zgłoszeń do konkursu miało miejsce do dnia 20 grudnia 2023 r. Wpłynęło 11 zgłoszeń.

13 listopada 2023 Cukiernicy nie dali szans rywalo

Cukiernicy nie dali szans rywalo

Zwycięstwem rodziny Państwa Hartung zakończyła się tegoroczna, XI edycja Krobskiej Gry Miejskiej. Ponieważ zabawa dotyczyła w tym roku historii rzemieślnictwa na terenie gminy Krobia, jej uczestnicy wykazać musieli się m.in. umiejętnością cięcia drew oraz znajomością herbów cechowych.

25 października 2023 Ruszają zapisy do XI Krobskiej Gry Miejskiej

Ruszają zapisy do XI Krobskiej Gry Miejskiej

11 listopada br. odbędzie się już XI edycja Krobskiej Gry Miejskiej. W tym roku poświęcona ona zostanie rzemiosłom, które na stałe wpisały się w historię gminy Krobia i po dziś dzień są jej nieodzownym elementem. Do zabawy zapraszamy 3-osobowe drużyny, które stworzyć mogą uczniowie, członkowie rodzin czy też znajomi.

26 września 2023 Krobia może być wzorem dla innych samorządów

Krobia może być wzorem dla innych samorządów

Wizytą Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka w Krobi zakończyła się rewitalizacja społeczno-przestrzenna zdegradowanego obszaru Krobia-centrum.

18 września 2023 Kolejny krok do oficjalnego partnerstwa

Kolejny krok do oficjalnego partnerstwa

10 września podczas XI Festiwalu Tradycji i Folkloru w Domachowie Burmistrz Krobi Łukasz Kubiak oraz Burmistrz Gminy Torczyn Jurij Krewskii podpisali list intencyjny dotyczący współpracy partnerskiej między krobskim samorządem i ukraińską hromadą (odpowiednikiem gminy) Torczyn.

07 lipca 2023 To był tydzień pełen atrakcji

To był tydzień pełen atrakcji

W pierwszym tygodniu wakacji, z inicjatywy Stowarzyszenia Ziemia Krobska oraz Szkoły Podstawowej w Krobi, zorganizowane zostały półkolonie letnie dla dzieci.

07 lipca 2023 Poszła Biskupianka do Gogolina...

Poszła Biskupianka do Gogolina...

24 i 25 czerwca br. swoje 800-lecie obchodziła Gmina Gogolin, należąca, tak jak Gmina Krobia, do Stowarzyszenia Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi.

19 czerwca 2023 Dni Krobi 2023
18 czerwca 2023 Laboratorium Naukowe przyciągnęło tłumy!

Laboratorium Naukowe przyciągnęło tłumy!

W niedzielne popołudnie 18 czerwca br. na boisku miejskim przy ul. Ogród Ludowy w Krobi stanęło Laboratorium Naukowe. Przy czterech stanowiskach tematycznych, pod okiem animatorów ze Stowarzyszenia Mercury, uczestnicy mieli okazję własnoręcznie przeprowadzić szereg eksperymentów naukowych z zakresu funkcjonowania maszyn prostych, elektroniki, odnawialnych źródeł energii czy geografii i geologii. Wystrzeliwanie pocisków z mini katapulty, konstruowanie mostu Leonarda da Vinci, rysowanie wraz ze sztuczną inteligencją, sterowanie bezzałogowymi pojazdami naziemnymi, wytwarzanie prądu z użyciem cytrusów – to tylko niewielka część z tego, co czekało na śmiałków złaknionych naukowych doświadczeń. A chętnych nie brakowało – dzieci i młodzież z terenu gminy Krobia tłumnie odwiedziły Laboratorium. Za wykonanie doświadczeń przy stanowiskach czekały na nich naklejki, które wklejone w komplecie w przygotowane dla nich indeksy zapewniały im udział w losowaniu interesujących nagród – sporej liczby zestawów doświadczalnych oraz trzech nagród głównych: mikroskopu, teleskopu oraz deskorolki elektrycznej.

12 maja 2023 Gmina Krobia ze srebrną Europejską Nagrodą Odnowy Wsi ARGE!

Gmina Krobia ze srebrną Europejską Nagrodą Odnowy Wsi ARGE!

Gmina Krobia ze srebrną Europejską Nagrodą Odnowy Wsi ARGE!

Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze pzgomaz