Aktualności

16 stycznia 2020 Obrali kurs na pomoc dzieciom

Obrali kurs na pomoc dzieciom

O blisko 22 tys. zł więcej niż w roku 2019 udało się zebrać podczas tegorocznego – 28 Krobskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I chociaż w tej wyjątkowej akcji, która jest jednocześnie największą zbiórką publiczną odbywającą się równocześnie w Polsce, nie chodzi tak naprawdę o rekordy finansowe, to jednak każda dodatkowa złotówka na koncie Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy napawa radością i optymizmem.

20 grudnia 2019 Betlejemskie Światło Pokoju zawitało do urzędu

Betlejemskie Światło Pokoju zawitało do urzędu

19 grudnia, corocznym zwyczajem, harcerze 4 Drużyny Harcerskiej im. Tadeusza Kościuszki w Krobi przybyli do Urzędu Miejskiego w Krobi z Betlejemskim Światłem Pokoju. Kultywowana przez nich od wielu lat akcja zainicjowana została w 1986 r. w Linz w Austrii, a rok później patronat nad nią objęli skauci austriaccy, którzy roznosili ogień z Betlejem do różnych instytucji i szpitali by w czasie Bożego Narodzenia stał się on żywym symbolem pokoju i braterstwa.

13 listopad 2019 Nowy sprzęt rehabilitacyjny już dostępny!

Nowy sprzęt rehabilitacyjny już dostępny!

Działająca od kilkunastu lat przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszeniu „DZIECKO” wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego dla osób z niepełnosprawnością wzbogaciła się w ostatnim czasie o kolejny sprzęt. Są to wózki inwalidzkie, składane balkoniki i dwa rowery trójkołowe. Sprzęt przekazała nieodpłatnie Fundacja Eco Textil ze Skarżyska-Kamiennej, która na początku tego roku podpisała porozumienie o współpracy z PCPR w Gostyniu. Dzięki temu już po raz trzeci sprzęt rehabilitacyjny z Eco Textil trafił do gostyńskiej wypożyczalni. Rowery, tak jak pozostały sprzęt dostępny w wypożyczalni PCPR w Gostyniu: wózki rehabilitacyjne, rolatory, balkoniki, steppery itp., wypożyczane są osobom z niepełnosprawnością nieodpłatnie na okres do trzech miesięcy.

23 października 2019 Zginęli, bo byli Polakami...

Zginęli, bo byli Polakami...

1 września obchodziliśmy kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej, której początek dał napad hitlerowskich Niemiec na Polskę. Wydarzenia te zapoczątkowały eksterminacje ludności polskiej, którą w szczególny sposób odczuliśmy my, mieszkańcy Wielkopolski.

22 października 2019 By świat stał się czystszy

By świat stał się czystszy

Pomimo obowiązków wynikających z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, w świetle których każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek wyposażyć ją w pojemnik na odpady, regularnym odbiorom śmieci sprzed naszych posesji, a także ogólnodostępności do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów, problem zaśmiecania środowiska nadal nie zniknął.

17 września 2019 Uczcili ofiary Sowietów

Uczcili ofiary Sowietów

17 września br. mieszkańcy gminy Krobia upamiętnili 79. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz 80. rocznicę agresji Armii Czerwonej na Polskę. Uroczystość, podobnie jak w latach poprzednich, odbyła się na cmentarzu parafialnym w Pudliszkach i zainaugurowała ją msza św. w intencji Ojczyzny oraz ofiar sowieckiego reżimu.