Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze

Aktualności

27 października 2021 Nowy radny już zaprzysiężony

Nowy radny już zaprzysiężony

Podczas dzisiejszej XXXVIII sesji Rady Miejskiej w Krobi ślubowanie złożył nowy radny Krzysztof Perdon. Przypomnijmy w tym miejscu, że mandat do zasiadania w organie uchwałodawczym Gminy Krobia uzyskał on w ramach wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Krobi, zarządzonych w związku ze śmiercią innego radnego - śp. Mariusza Ruty. Nowemu radnemu życzymy przede wszystkim dobrego zdrowia oraz realizacji jak największej liczby założonych celów, które odzwierciedlają potrzeby i postulaty mieszkańców gminy Krobia.

27 października 2021 W hołdzie Bohaterom

W hołdzie Bohaterom

21 października mieszkańcy gminy Krobia uczcili pamięć tych, którzy oddali swe życie za Ojczyznę. Przypomnijmy, że dokładnie 82 lata wcześniej, w ramach Operacji Tannenberg, przeprowadzonej przez niemieckiego okupanta

25 października 2021 Ponad 10 milionów złotych na inwestycje w gminie Krobia

Ponad 10 milionów złotych na inwestycje w gminie Krobia

W dniu dzisiejszym ogłoszone zostały wyniki pierwszego naboru wniosków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Wśród ponad 4 tys. dofinansowanych wniosków znalazły się również trzy dotyczące gminy Krobia.

18 października 2021 Z wizytą w magistracie

Z wizytą w magistracie

W piątek Urząd Miejski w Krobi odwiedzili wyjątkowi goście - wychowankowie grupy "Niezapominajki" z Przedszkola Samorządowe "Pod Świerkami" w Krobi. Wizyta dzieci związana była m.in. z poznaniem zawodów, które wykonują ich rodzice.

18 października 2021 By było bezpieczniej

By było bezpieczniej

Od kilku lat na terenie całego kraju realizowane są przez Policję tzw. plany priorytetowe będące elementem budowania pozytywnych relacji pomiędzy organem państwowym jakim jest Policja, a obywatelem. Pomagają one jednocześnie w diagnozowaniu i określaniu stanu bezpieczeństwa w rejonie służbowym dzielnicowych, planowaniu przez nich działań oraz przyczyniają się do współpracy z podmiotami pozapolicyjnymi.

14 września 2021 Stara Gazownia połączyła pokolenia

Stara Gazownia połączyła pokolenia

12 września br. na terenie dawnej gazowni przy ul. Powstańców Wlkp, w Krobi odbyły się "Drzwi otwarte" Krobskiego Centrum Usług Społecznych, Żłobka Gminnego oraz Oddziału Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami” w Krobi.

13 września 2021 Domachowo w Sieci Najciekawszych Wsi!!!

Domachowo w Sieci Najciekawszych Wsi!!!

Jednym z punktów dzisiejszej konferencji w Gmina Jemielnica pt. "Najciekawsze i SMART. Promocja obszarów wiejskich w oparciu o nowoczesne technologie" było uroczyste wręczenie kolejnych certyfikatów wsi Sieci Najciekawszych Wsi.

02 września 2021 Zapraszamy do obejrzenia materiału

Zapraszamy do obejrzenia materiału

Centrum Biblioteczno-Kulturalne „KROB_KULT” zostało udostępnione mieszkańcom Krobi

02 września 2021 Pamięci ofiar II wojny światowej

Pamięci ofiar II wojny światowej

1 września 1939 roku, bombardując most w Tczewie i Wieluń, wojska niemieckie rozpoczęły II wojnę światową. Atak nastąpił na kilka minut przed salwami pancernika „Schleswig-Holstein”, oddanymi w kierunku Westerplatte.

09 sierpnia 2021 Znamy zwycięzców konkursu „Kwitnący ogród lub balkon”

Znamy zwycięzców konkursu „Kwitnący ogród lub balkon”

Z przyjemnością informujemy, że członkowie Komisji Konkursowej wyłonili zwycięzców konkursu fotograficznego pt. „Kwitnący ogród lub balkon”, do którego zgłosiło się łącznie 27 osób.