Aktualności

26 września 2023 Krobia może być wzorem dla innych samorządów

Krobia może być wzorem dla innych samorządów

Wizytą Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka w Krobi zakończyła się rewitalizacja społeczno-przestrzenna zdegradowanego obszaru Krobia-centrum.

18 września 2023 Kolejny krok do oficjalnego partnerstwa

Kolejny krok do oficjalnego partnerstwa

10 września podczas XI Festiwalu Tradycji i Folkloru w Domachowie Burmistrz Krobi Łukasz Kubiak oraz Burmistrz Gminy Torczyn Jurij Krewskii podpisali list intencyjny dotyczący współpracy partnerskiej między krobskim samorządem i ukraińską hromadą (odpowiednikiem gminy) Torczyn.

07 lipca 2023 To był tydzień pełen atrakcji

To był tydzień pełen atrakcji

W pierwszym tygodniu wakacji, z inicjatywy Stowarzyszenia Ziemia Krobska oraz Szkoły Podstawowej w Krobi, zorganizowane zostały półkolonie letnie dla dzieci.

07 lipca 2023 Poszła Biskupianka do Gogolina...

Poszła Biskupianka do Gogolina...

24 i 25 czerwca br. swoje 800-lecie obchodziła Gmina Gogolin, należąca, tak jak Gmina Krobia, do Stowarzyszenia Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi.

19 czerwca 2023 Dni Krobi 2023
18 czerwca 2023 Laboratorium Naukowe przyciągnęło tłumy!

Laboratorium Naukowe przyciągnęło tłumy!

W niedzielne popołudnie 18 czerwca br. na boisku miejskim przy ul. Ogród Ludowy w Krobi stanęło Laboratorium Naukowe. Przy czterech stanowiskach tematycznych, pod okiem animatorów ze Stowarzyszenia Mercury, uczestnicy mieli okazję własnoręcznie przeprowadzić szereg eksperymentów naukowych z zakresu funkcjonowania maszyn prostych, elektroniki, odnawialnych źródeł energii czy geografii i geologii. Wystrzeliwanie pocisków z mini katapulty, konstruowanie mostu Leonarda da Vinci, rysowanie wraz ze sztuczną inteligencją, sterowanie bezzałogowymi pojazdami naziemnymi, wytwarzanie prądu z użyciem cytrusów – to tylko niewielka część z tego, co czekało na śmiałków złaknionych naukowych doświadczeń. A chętnych nie brakowało – dzieci i młodzież z terenu gminy Krobia tłumnie odwiedziły Laboratorium. Za wykonanie doświadczeń przy stanowiskach czekały na nich naklejki, które wklejone w komplecie w przygotowane dla nich indeksy zapewniały im udział w losowaniu interesujących nagród – sporej liczby zestawów doświadczalnych oraz trzech nagród głównych: mikroskopu, teleskopu oraz deskorolki elektrycznej.

12 maja 2023 Gmina Krobia ze srebrną Europejską Nagrodą Odnowy Wsi ARGE!

Gmina Krobia ze srebrną Europejską Nagrodą Odnowy Wsi ARGE!

Gmina Krobia ze srebrną Europejską Nagrodą Odnowy Wsi ARGE!

05 maja 2023 KONSULTACJE SPOŁECZNE – WEŹ UDZIAŁ W ANKIECIE!

KONSULTACJE SPOŁECZNE – WEŹ UDZIAŁ W ANKIECIE!

Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców Gminy Krobia do wzięcia udziału w pracach nad powstawaniem Strategii Rozwoju Gminy Krobia na lata 2023 – 2033. W tym celu zachęcamy Państwa do wypełnienia formularza ankiety na temat poziomu zadowolenia Mieszkańców Gminy Krobia, której wyniki pomogą ustalić, w jaki sposób Mieszkańcy postrzegają Gminę Krobia, jaki jest Państwa poziom zadowolenia z jej obecnej kondycji oraz jakich zmian Państwo oczekują. Państwa opinia oraz wiedza są istotne w określeniu właściwych kierunków rozwoju Gminy Krobia na nadchodzące dziesięciolecie.

03 maja 2023 Wiwat Maj, 3 Maj!

Wiwat Maj, 3 Maj!

Mszą św. w intencji Ojczyzny rozpoczęły się gminne obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja - aktu prawnego, stworzonego w duchu Oświecenia, który był drogą do wolności i tarczą narodu.

16 marca 2023 Pomoc Ukrainie

Pomoc Ukrainie

W związku z trwającym konfliktem zbrojnym w Ukrainie zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie, w miarę możliwości, darów, które trafią do obywateli Ukrainy przebywających w rejonach objętych działaniami wojennymi oraz do ukraińskich żołnierzy.

Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze pzgomaz