OSP 04 maja 2023

Dziękujemy Wam za to, że jesteście!

Dziękujemy Wam za to, że jesteście!

Jak co roku 4 maja, w dniu św. Floriana, swoje święto obchodzą strażacy - bohaterowie lokalnej społeczności, którzy bez względu na okoliczności gotowi są zmierzyć się z przeciwnościami losu dla ratowania ludzkiego życia, zdrowia i mienia. Straż pożarna to szczególna służba i powołanie, które strażacy realizują w duchu poświęcenia, odwagi, odpowiedzialności, ale również dyscypliny, godności i honoru. Pomimo rozwoju techniki i coraz doskonalszych narzędzi w rękach strażaków, straż pożarna to jednak nadal przede wszystkim ludzie - dobrze wyszkoleni i gotowi, niejednokrotnie z narażeniem własnego życia, nieść pomoc wszystkim, którzy jej potrzebują.
Dlatego z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Państwowej Straży Pożarnej, członkom Ochotniczych Straży Pożarnych, weteranom pożarnictwa, a także adeptom pożarnictwa, zrzeszonym w szeregach Dziecięcych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, składamy serdeczne podziękowania za pomoc niesioną drugiemu człowiekowi, krzewienie kultury, podtrzymywanie tradycji polskiego pożarnictwa, a także wszelką działalność edukacyjną i prewencyjną. Życzymy nieustającego zdrowia, bezpiecznej służby, ludzkiej życzliwości, a jednocześnie nowych pomysłów i inicjatyw, podkreślających nieocenioną rolę straży pożarnej w społeczeństwie.


Burmistrz Krobi Łukasz Kubiak
Przewodniczący Rady Miejskiej w Krobi Mariusz Duda


Zachęcamy również do odwiedzenia profilu OSP JOT Krobia, gdzie zamieszczone zostały fotorelacje z gminnych obchodów Dnia Strażaka, zorganizowanych w dniu 2 maja br.

Foto_facebook 2-05

Foto_facebook 4-05

 

Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze pzgomaz