Środowisko 23 marca 2024

Wodna przygoda już za nami

Wodna przygoda już za nami

W sobotni poranek, 23 marca br.,  dobyło się w Krobi święto wody. Teren Wyspy Kasztelańskiej na co dzień zapewniający wypoczynek, naukę i zabawę w towarzystwie wody, stał się jeszcze bardziej niebieski. Wszystko za sprawą tematycznych dekoracji: balonów, wstążek, bratków, edukacyjnych plakatów, itp. Cieszy nas też to, że uczestnicy wydarzenia również zaakcentowali w swoich strojach kolor nawiązujący do tej drogocennej cieczy.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Gminę Krobia wraz z partnerami: Międzygminnym Związkiem Wodociągów i Kanalizacji w Strzelcach Wielkich oraz Stowarzyszeniem Mercury. Nie zabrakło tu dobrej zabawy oraz aspektów edukacyjnych, mających uświadomić wszystkim znaczenie wody oraz konieczność jej oszczędzania.

Był to dobry czas, żeby po zimowej przerwie, w towarzystwie dzieci, uruchomić wodny plac zabaw. Na uczestników wydarzenia czekały liczne atrakcje takie, jak: słodka kawiarenka, animacje ruchowe i kreatywne dla dzieci, doświadczenia i eksperymenty, tematyczny film w sali multimedialnej, degustacja pysznej wody, wodne, niebieskie upominki dla dzieci, foto-ścianka, prezentacja przekroju geologicznego studni wierconej na terenie gminy Krobia w stacji uzdatniania wody w Bukownicy. Nie zabrakło też polubionej przez najmłodszych sympatycznej i radosnej maskotki Kropelki Wody oraz zaangażowanych przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację wodno-niebieskiego wydarzenia, a w szczególności:

- Kwiaciarni Doris Magdalena Kaczmarek z Krobi,

- MONDI Simet Sp. z o.o. z Grabonogu,

- dr Łukaszowi Weber,

- Ochotniczej Straży Pożarnej w Krobi,

- Klubowi „Złota Jesień”,

- Uniwersytetowi Trzeciego Wieku,

- Środowiskowemu Domu Samopomocy z Krobi.

Sobotnie wydarzenie jeszcze długo pozostanie w naszej pamięci, jednak nie zapominajmy najważniejszego – żeby każdego dnia oszczędnie korzystać z cennych i niestety ograniczonych zasobów wody.

 

Foto_facebook

Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze pzgomaz