Inwestycje

18 września 2023 Zaśpiewanie

Zaśpiewanie "Sto lat" byłoby wielkim nietaktem...

13 września br. swoje 100 urodzin obchodziła Pani Marianna Grodzka, będąca najstarszą mieszkanką gminy Krobia. Jubilatka od urodzenia mieszka w Rogowie gdzie również się urodziła. Wychowała 3 córki i doczekała się 6 wnuków oraz 8 prawnuków. W dniu Jubileuszu Panią Mariannę odwiedzili m.in. Burmistrz Krobi Łukasz Kubiak, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Krobi Ireneusz Lesiński oraz Sołtys Rogowa Waldemar Bujakiewicz, wręczając jej kwiaty, upominek oraz list gratulacyjny przesłany przez Premiera Mateusza Morawieckiego. Dostojnej Jubilatce raz jeszcze życzymy wielu lat życia w dobrym zdrowiu oraz jak najwięcej powodów do uśmiechu i radości każdego dnia.

18 września 2023 Kolejne ulice staną się jaśniejsze i bezpieczniejsze

Kolejne ulice staną się jaśniejsze i bezpieczniejsze

Dzisiaj podpisano umowę pomiędzy Gminą Krobia a firmą LIGHT ON Krzysztof Bogumił Pilarczyk z Warszawy na realizację inwestycji obejmującej budowę oświetlenia drogowego w rejonie ulic Cypriana Kamila Norwida, Wisławy Szymborskiej, Henryka Sienkiewicza, Juliana Tuwima oraz Aleksandra Fredry. ▪️ W ramach inwestycji zostanie zamontowanych 29 słupów oświetleniowych wraz z oprawami LED, okablowaniem oraz niezbędną infrastrukturą towarzyszącą. ▪️Zgodnie z podpisaną umową za wykonanie zadania wykonawca otrzyma wynagrodzenie w wysokości 227.488,32 zł, a swoje prace powinien zakończyć w ciągu miesięcy od dnia podpisania umowy. ▪️Jest to kolejna inwestycja realizowana z w/w wykonawcą. Przypominamy, iż kilka tygodni temu z tym samym wykonawcą została podpisana umowa na budowę oświetlenia w rejonie ulic Klonowej, Lipowej, Akacjowej i Dębowej w Krobi.

15 września 2023 Oficjalne otwarcie zmodernizowanych ulic

Oficjalne otwarcie zmodernizowanych ulic

Dzisiaj odbyło się oficjalne otwarcie kolejnej wielomilionowej, największej w historii krobskiego samorządu, inwestycji drogowej czyli przebudowy ulic Jana III Sobieskiego, Janusza Korczaka oraz Zachodniej w Krobi.

29 sierpnia 2023 Zapraszamy do udziału w pracach nad budżetem Gminy Krobia na 2024 rok!

Zapraszamy do udziału w pracach nad budżetem Gminy Krobia na 2024 rok!

Trwają już prace nad projektem uchwały budżetowej Gminy Krobia na rok 2024. Wzorem lat ubiegłych mieszkańcy mają możliwość zgłaszania propozycji ujęcia w projekcie budżetu przedsięwzięć, których realizacja w roku 2024 jest, z ich perspektywy, istotna dla efektywnego funkcjonowania naszej Gminy.

14 sierpnia 2023 Zakończono duży projekt termomodernizacyjny

Zakończono duży projekt termomodernizacyjny

W dniu 11 sierpnia zakończyły się prace termomodernizacyjne w trzech gminnych obiektach: Szkole Podstawowej w Starej Krobi, Przedszkolu Samorządowym w Krobi oraz Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krobi.

20 lipca 2023 Wyspa Kasztelańska po renowacji nabrała wyjątkowego blasku

Wyspa Kasztelańska po renowacji nabrała wyjątkowego blasku

18 lipca zakończone zostały prace rewitalizacyjne na terenie Wyspy Kasztelańskiej w Krobi.

20 lipca 2023 Kolejna termomodernizacja staje się faktem

Kolejna termomodernizacja staje się faktem

Wraz z rozpoczęciem wakacji nabrały tempa prace termomodernizacyjne budynków Szkoły Podstawowej w Pudliszkach oraz przedszkola przy ul. Szkolnej w Pudliszkach, realizowane na zlecenie Gminy Krobia przez firmę RAF-MAL Zakład Usługowo-Remontowy Rafał Piotrowski z Gostynia.

20 lipca 2023 Prace idą zgodnie z planem

Prace idą zgodnie z planem

Zgodnie z przyjętymi przez wykonawcę założeniami i harmonogramem przebiega realizacja kolejnej w ostatnich miesiącach inwestycji drogowej na terenie gminy - przebudowa ulic Jana III Sobieskiego, Janusza Korczaka i Zachodniej.

14 czerwca 2023 Kolejne inwestycje drogowe coraz bliżej

Kolejne inwestycje drogowe coraz bliżej

Po kilkunastu miesiącach prac projektowych i procedur administracyjnych krobski samorząd uzyskał pozwolenie na budowę dla inwestycji obejmującej przebudowę ulicy Odrodzenia i Tadeusza Różewicza w Krobi.

14 czerwca 2023 Kolejna inwestycja w trosce o środowisko naturalne zakończona.

Kolejna inwestycja w trosce o środowisko naturalne zakończona.

Dobiegła końca inwestycja związana z budową sieci kanalizacji sanitarnej w Nieparcie, której wykonawcą była firma PHU Chod-Dróg Przemysław Andrzejewski. W ramach zadania powstały przede wszystkim kolektory grawitacyjne, rurociągi tłoczne, doprowadzenia do posesji, przepompownie sieciowe, a także sieć magistralna odprowadzająca ścieki do oczyszczalni w Gogolewie.

Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze pzgomaz