Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze

Inwestycje

10 maja 2022 Lokalny przedsiębiorca zmodernizuje przedszkole w Pudliszkach

Lokalny przedsiębiorca zmodernizuje przedszkole w Pudliszkach

W najbliższym czasie rozpocznie się termomodernizacja kolejnego budynku użyteczności publicznej w naszej Gminie.

04 kwietnia 2022 Kolejne miliony na gminne drogi

Kolejne miliony na gminne drogi

W najbliższym czasie rozpocznie się kolejna duża inwestycja drogowa w gminie Krobia. 28 marca krobski samorząd oraz lokalna firma P.H.U. Patryk Borowczyk z Krobi podpisały bowiem umowę na przebudowę z rozbudową dróg przy ul. Fabrycznej w Pudliszkach wraz z modernizacją terenu przy Centrum Aktywności Społecznej i Integracji Mieszkańców w Pudliszkach.

09 marca 2022 Będzie czysto i wygodnie

Będzie czysto i wygodnie

1 marca zakończono prace związane z utwardzeniem terenu przy boisku sportowym i świetlicy wiejskiej w Kuczynie. W obydwu lokalizacjach ułożono kostkę brukową oraz obrzeża.

09 marca 2022 Nowy ciąg komunikacyjny coraz bliżej

Nowy ciąg komunikacyjny coraz bliżej

Zgodnie z planem przebiega inwestycja budowy ulic: Polnej, Targowej oraz łącznika ulic: Polnej, Targowej i Kobylińskiej w Krobi,

09 marca 2022 Gmina Krobia przystąpiła do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej

Gmina Krobia przystąpiła do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej

3 marca br. przedstawiciele 18 gmin z terenu województwa wielkopolskiego, w tym Gmina Krobia, a także jeden z samorządów województwa zachodniopomorskiego, założyły wspólnie z Krajowym Zasobem Nieruchomości spółkę o nazwie Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa „KZN-Wielkopolska” sp. z o.o.

14 grudnia 2021 Prace ruszyły. Będzie nowy ciąg komunikacyjny

Prace ruszyły. Będzie nowy ciąg komunikacyjny

Z początkiem grudnia rozpoczęła się jedna z ważniejszych i najbardziej kapitałochłonnych inwestycji drogowych na terenie gminy Krobia w ostatnich latach - budowa ulic: Polnej, Targowej oraz łącznika ulic: Polnej, Targowej i Kobylińskiej w Krobi.

26 listopada 2021 Inwestycje drogowe przy współpracy dwóch samorządów.

Inwestycje drogowe przy współpracy dwóch samorządów.

Dzięki dobrej współpracy Powiatu Gostyńskiego oraz krobskiego samorządu zrealizowano kolejną inwestycję drogową na terenie gminy Krobia. Tym razem przebudowano odcinek drogi powiatowej w Wymysłowie.

18 października 2021 Będą zmiany w wyglądzie rynku. Pojawi się nowa zieleń i miejsce pod historyczny pomnik

Będą zmiany w wyglądzie rynku. Pojawi się nowa zieleń i miejsce pod historyczny pomnik

W ostatecznym wyglądzie krobskiego rynku nastąpią istotne zmiany. Podjęte w ostatnich miesiącach intensywne działania samorządu na rzecz wzbogacenia płyty rynku o dodatkową wysoką zieleń oraz uzyskania miejsca pod realizację społecznej inicjatywy budowy pomnika, zakończyły się sukcesem. Zmiany te ujęte zostały w zmienionym projekcie budowlanym, który uzyskał akceptację Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

08 października 2021 Nowy wygląd budynku przedszkola w Żychlewie

Nowy wygląd budynku przedszkola w Żychlewie

Zakończono remont budynku zamiejscowego oddziału przedszkolnego w Żychlewie. Prace obejmowały remont komina, pokrycia dachu i ścianki ogniowej, elewacji, wykonanie opaski wokół budynku, a także wymianę skrzynki gazowej. Roboty budowlane wykonał Pan Wiktor Liszczyński prowadzący Zakład Usług Technicznych Budownictwa „BUDOMECH” z siedzibą w Gostyniu. Przedsięwzięcie kosztowało 35.361,50 zł.

14 września 2021 Droga poprawiła dostęp do usług publicznych

Droga poprawiła dostęp do usług publicznych

Dzięki sprawnej pracy wykonawcy, wraz z upływem okresu wakacyjnego dobiegła końca budowa drogi dojazdowej do Gminnego Żłobka, oddziału Przedszkola Samorządowego "Pod Świerkami" oraz Krobskiego Centrum Usług Społecznych, mieszczących się przy ulicy Powstańców Wlkp. w Krobi (na terenie dawnej gazowni).